Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
İYİ PARTİ’DEN DERNEĞİMİZE ZİYARET

İYİ PARTİ Meram İlçe Başkanı Gülbahar Aşık ve Yöneticileri derneğimizi ziyaret ederek bizleri onurlandırdılar.

Ülkelerindeki Savaş ve Terör olaylarından dolayı Türkiye’ye gelmiş, Konya’ya yerleşmiş Türk asıllı TÜRKMEN kardeşlerimizin durumu, sorunları ve çözüm noktaları üzerine görüş alış verişinde bulunduk.

Başkan Gülbahar AŞIK, “İYİ Parti Meram İlçe Başkanlığı Olarak Turan Eli Derneği Ziyaretimiz. Türkmen Kardeşlerimizin Sorunlarını ve Birlikte Hayata Geçireceğimiz Proje ve Faaliyetleri Değerlendirdik.” dedi.

TURAN ELİ DERNEĞİ Başkanı İsmail Ethem TABORU ise. “Türkmen ailelerimiz Araplara göre azınlıkta oldukları için daha az imkanlara sahip olup, diğer dernek ve Vakıfların yardımlarından daha az yararlanıyorlar. Biz dernek olarak bu olumsuzlukları gidermek için çalışıyoruz.

Özellikle Türkmen balalarımızın süt ve bez ihtiyaçlarını karşılamaya uğraşıyoruz. Okul çağına gelmiş Türkmen çocuklarımızın da bir an önce kimlik problemlerinin çözülerek sokaklardan kurtarılıp,  eğitim ve öğretim amacıyla okullara gönderilmesini istiyoruz. Bu sayede dilini, tarihini ve kültürünü öğrenen çocuklarımızın ülkelerine döndüklerinde TÜRK varlığını devam ettirmelerinin sağlanacağı inancındayız.

Bütün Siyasi Partilerden isteğimiz TÜRK BİRLİĞİ’NİN gerçekleşmesi ve Türk Dünyasının Yokluk, yoksulluk ve zülümden kurtarılabilmesi için TÜRK BİRLİĞİ BAKANLIĞI kurulmasına destek vermelerini talep ediyoruz.”dedi.

BİLGİLER
tarafından 14 Mart 2018 - 10:01 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 20 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
KONYA'da 5 Günlük Hava Tahmini
Köşe Yazarları

Bir Fakir Doyurun!

tüm yazıları için tıklayın...
Anket
Son Yorumlar